جزییات خبر

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران:

سال سخت را آسان پشت سر گذاشتیم

(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۱۶

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی در مصاحبه ای اختصاصی از ارسال مطمئن نفتگاز و نفتکوره به نیروگاه ها و ذخیره سازی مناسب در سال 1400 خبر داد.

 

به گزارش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان, جعفر سالاری نسب در توضیح آخرین وضعیت تامین و توزیع فرآورده های نفتی و برنامه های پیش رو در این حوزه با اشاره به کاهش تراز ذخیره سازی سوخت مایع در مخازن استراتژیک و پیش بینی برودت هوا در زمستان 1400 گفت: با توجه به بر طرف شدن بسیاری از محدودیت های ناشی از شرایط بیماری کرونا همه کارشناسان سال 1400 را سال سخت سوخت رسانی برای تامین سوخت نیروگاه ها و تامین بنزین خودروها پیش بینی کرده بودند که با برنامه ریزی صحیح و تلاش بی وقفه کارکنان پالایش و پخش این سال سخت به آسانی پشت سر گذاشته شد.

وی در ادامه افزود: آغاز فصل سرما موجب افزایش مصرف گاز توسط مصرف کنندگان خانگی می شود از اینرو نیروگاه های کشور باید مصرف گاز طبیعی خود را کاهش دهند و اینجاست که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تامین مقدار متنابهی نفتگاز و نفت کوره سوخت مایع مورد نیاز ادامه فعالیت نیروگاه های کشور را تامین می کند تا وقفه ای در تولید برق کشور رخ ندهد.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در خصوص میزان مصرف بنزین در سال جدید بیان کرد: با توجه به افزایش مصرف بنزین در ایام تعطیلات نوروزی و عید سعید فطر رکورد بی سابقه مصرف 131 میلیون لیتر بنزین روزانه در کشور به ثبت رسید.

وی با تقدیر از همکاران پخش فرآورده های نفتی در مناطق 37 گانه کشور عنوان کرد: با اینکه مصرف سرانه بنزین در ایام تعطیلات به بالاترین میزان خود یعنی از 81 میلیون لیتر در روز به  عدد بزرگ 131 میلیون لیتر افزایش یافت در هیچ یک از مجاری عرضه کمبود فرآورده ای رخ نداد و همواره همه جایگاه ها در حال خدمت رسانی به هموطنان بودند.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در مورد افزایش ظرفیت ذخیره فرآورده نفتی نیز توضیح داد: مجوزهای لازم از وزیر محترم نفت برای سیاستگذاری جدید در امر ذخیره سازی با ساخت مخازن جدید اخذ شده است.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص برنامه های آتی انتقال و ذخیره سازی فرآورده نفتی بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و دیدگاه استراتژیک مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران  ارسال فرآورده از مبدا بندرعباس در جنوب به مرکز کشور از طریق خط لوله جزء اولویت های تامین و توزیع شرکت پخش فرآورده های نفتی است.

سالاری نسب  در پایان گفتگوی خود یادآور شد: در راستای رفع نگرانی هایی که در خصوص تامین ناوگان حمل و  نقل جاده ای انتقال فرآورده های نفتی وجود داشت، پیگیری های لازم انجام و مصوبه لازم از هیات مدیره شرکت ملی پخش اخذ شده است.

 

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران1مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.