جزییات خبر

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق در شرایط سخت سال گذشته مطلوب و به موقع تامین شد

(دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۳۳

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عنوان کرد: تامین سوخت مایع نیروگاهی موضوع مهم، کلیدی و حساسی است که با حضور پر رنگ و تلاش کارکنان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در سال گذشته به نحو مطلوبی انجام شد.

 به گزارش روابط عمومی  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان، کرامت ویس‌کرمی در آخرین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور در غرفه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در سالن پنج محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در یک مصاحبه اختصاصی گفت: با برنامه ریزی دقیق در شش ماهه اول هر سال ذخیره‌سازی مناسب برای تامین سوخت مایع انجام می‌شود تا مشکلی در تامین سوخت نیروگاه‌ها در نیمه دوم سال و فصل سرد بوجود نیاید و همین تلاش و مدیریت موجب شد سوخت نیروگاه‌ها در سال گذشته به موقع و مطلوب تامین شود.

وی در ادامه با توضیح اینکه در اردیبهشت ماه جاری در راستای تامین سوخت کشور در نیمه دوم سرد سال جلسات مهمی با دستگاه های متعدد کشوری تشکیل و تصمیمات مهمی اتخاذ شد افزود: در این نشست ها که با هماهنگی وزارت نفت و وزارت نیرو برای جلوگیری از کمبود سوخت با تاکید بر تامین آسایش مردم ایران بود تصمیمات مهمی اتخاذ و  تصمیم به ذخیره سازی سوخت مایع نفت گاز و نفتکوره گرفته شد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه در زمستان مصرف گاز خانگی بالا می رود اظهار کرد: با توجه به پیک مصرف اولویت شرکت ملی گاز تامین گاز خانگی است و باید تامین سوخت نیروگاهها و صنایع عمده بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ویس کرمی در ادامه صحبت های خود تامین سوخت برخی صنایع مانند سیمان را یکی دیگر از اولویت ها دانست و گفت: تامین سوخت مصرف‌کنندگان عمده به ویژه صنایع سیمان در نیمه دوم سال را یکی از دیگر از اولویت‌های کاری این شرکت است که با هماهنگی با وزارت صمت و شرکت ملی گاز شرایط خوبی ایجاد و تامین سوخت مایع این صنایع نیز به موقع انجام شد.

وی با اشاره به تعداد جایگاه های عرضه سوخت در کشور تصریح کرد: در کل کشور چهار هزار و 200 جایگاه سوخت مایع و دو هزار و 500 جایگاه عرضه سی‌ان‌جی فعالیت دارند که کار تامین سوخت خودروهای سبک و سنگین را انجام می‌دهند.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: برای اینکه بتوانیم خدمات خوبی در توزیع سوخت انجام دهیم حق‌العمل سالیانه جایگاهداران جایگزین کارمزد شد که در این زمینه جلسات متعدد و پی در پی با برنامه و بودجه و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت و انجمن صنفی جایگاهها انجام شده است.

ویس کرمی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع خوشبختانه شرایطی ایجاد شد و روز گذشته توانستیم توافقی با سازمان برنامه بودجه و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدگنندگان که خدمات توزیع سوخت را هم بایستی مورد حمایت قرار دهند انجام شد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پایان یاداور شد: پیش‌نویس تدوین و تنظیم میزان افزایش حق‌العمل در هر دو حوزه سوخت مایع و سی‌ان‌جی در محل سازمان برنامه و بودجه به نتیجه رسید که باید درکمیسیون تبصره 14 بودجه 1401 مصوب و در نهایت در هیئت دولت صادر شود تا پرداخت حق‌العمل جایگاهداران در سال 1401 انجام شود.


گفتگو با مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران 5
گفتگو با مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران 4
گفتگو با مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران 3

گفتگو با مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران 1

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.