جزییات خبر

با برگزاری آموزش های عملی و تئوری در منطقه هرمزگان:

دوره آموزشی مقابله با آلودگی های نفتی در اسکله نفتی شهید رجایی بندرعباس برگزار شد

(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۵:۰۷

در این دوره آموزشی کارکنان واحد بهداشت و محیط زیست مناطق دریایی پخش فرآورده های نفتی کشور با کاربرد های بوم های جاذب و محدود کننده آشنا شدند

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان ، در این دوره آموزشی دو روزه شرکت کنندگان علاوه بر آموزش های تئوری با انجام عملیات مانور آلودگی فرضی بر روی دریا با عملکرد اسکیمر ها و انواع بوم های بادی آشنا شدند.

مدیر منطقه هرمزگان در افتتاحیه این دوره آموزشی گفت: حفظ محیط زیست دریایی در اسکله های نفتی شهید باهنر و رجایی از مهمترین اولویت های این شرکت است.

عبدالله احمدی کمرپشتی که در جمع نمایندگان بهداشت محیط زیست مناطق ساری، بوشهر، گیلان، آبادان، چابهار و هرمزگان سخن می گفت افزود: در ستاد شرکت ملی پخش نیز با تاکید مدیرعامل محترم بر اساس سیاست های کلان وزارت نفت اقدامات ارزشمندی برای جلوگیری از هرگونه خسارت به محیط زیست انجام شده است.

مدیر منطقه هرمزگان ادامه داد: مناطق ساحلی پخش فرآورده های نفتی کشور که همجوار دریا هستند و در صدر آنها منطقه هرمزگان با داشتن دو اسکله نفتی و حجم بالای عملیات صادرات فرآورده باید به دانش روز و تجهیزات کارآمد مقابله با حوادث احتمالی نشت مواد نفتی به دریا مجهز باشند.

در این کلاس های آموزشی شرکت کنندگان با کاربرد اسکیمرهای برسی و سرریز شونده و انواع بوم های پلیمری و موقت آشنا شدند.

در نشست جمع پایانی این دوره آموزشی، ابتدا محمدعلی نجفی رییس ایمنی ، آتش نشانی و محیط زیست منطقه هرمزگان گزارشی از نحوی برگزاری دوره و مانور عملی با استفاده از شناور ها در اسکله نفتی شهید رجایی ارائه کرد.

در ادامه مسعود سهرابی رییس H.S.E شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور گفت: در شرایط بهداشتی فعلی و همه گیری بیماری کرونا سیاست مسولان شرکت برآن است تا حد امکان از برگزاری جلسات حضوری و سفر خودداری شود اما اهمیت حفظ محیط زیست دریایی و لزوم تربیت نیروهای متخصص در این زمینه موجب شد در روزهای پایانی سال 1399 این دوره آموزشی برگزار شود.

سهرابی همچنین به مانور عملی که در آن نمایندگان پالایشگاه های نفت بندرعباس و ستاره خلیج فارس و اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز حضور داشتند، اشاره کرد و افزود: برای مقابله با مشکلات احتمالی یک دست صدا ندارد و همه دستگاه ها هماهنگ با یکدیگر قادر به صیانت از این آب و خاک هستند.

وی افزود: ویزگی مهم این آموزش عملی قرارگرفتن نفرات در شرایط واقعی است و سناریو طوری طراحی شد که آلودگی فرضی در نزدیکی کشتی درحال بارگیری ایجاد شود و عملیات کشیدن بوم و محدودکننده بدور محل آلودگی فرضی توسط شرکت کنندگان بوسیله شناور دیگری که در محل مستقر بود از نزدیک مشاهده و رصد شود.

رئیس H.S.E شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن تقدیر از مدیر و کارکنان منطقه هزمزگان و شرکت خردکیا (به عنوان تامین کننده تجهیزات تخصصی بوم های محوکننده و جاذب لکه های نفتی)، از کارشناسان مناطق مختلف و همکاری مسولین شرکت ملی پالایش و پخش که برای برگزاری این دوره آموزشی به بندرعباس سفر کرده بودند، تشکر کرد.

 

اسکله 4
اسکله 3

اسکله 14
اسکله 13
اسکله 11
اسکله 10
اسکله 9
اسکله 8

اسکله 2
اسکله 1
مانور لکه نفتی 9
 
مانور لکه نفتی 7
مانور لکه نفتی 6
 
مانور لکه نفتی 3
مانور لکه نفتی 2
مانور لکه نفتی 1
اسکله 7

 

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.